مقالات

آشنایی با انواع اره باغبانی + راهنمای خرید 

راهنمای خرید انواع اره باغبانی

انواع اره باغبانی در مدل ها و با برندهای مختلفی در بازار وجود دارد. اره باغبانی اصلی ترین ابزار باغبانی است که از یک دسته و یک تیغه تشکیل شده است. تیغه این اره ها دارای دندانه های بزرگ است که تعداد آن ها از دندانه های تیغه چوب بری کمتر می باشد. تیغه اره های باغبانی  نسبت به اره های چوب بری انعطاف و خاصیت کشسانی بیشتری دارد.  

اره های باغبانی دستی را با نام اره سامورایی نیز می شناسند. طراحی تیغه و دندانه های این اره ها به شکلی است که با سرعت می توانید گیاهان و شاخه ها را با آن هرس کنید. دسته این اره ها نیز به شکلی طراحی شده است که به راحتی می توانید با یک دست از آن استفاده کنید. اره های باغبانی در انواع برقی، بنزینی، شارژی و دستی و در مدل های مختلفی در بازار وجود دارد.  

انواع اره باغبانی  

انوع اره باغبانی در اندازه ها و مدل های مختلفی از نظرکیفیت، نوع دسته، نوع تیغه و غیره طراحی و تولید شده است. اره های باغبانی در مدل های دستی و موتوری در بازار موجودند و نوع دستی آن ها نیز با مدل های مستقیم، تاشو، دسته خم، خم چندکاره و غیره عرضه شده اند.  

اره های باغبانی دستی 

اره های باغبانی دستی دارای تیغه ای از جنس فولاد می باشند که این تیغه را در صورت نیاز می توان تعویض کرد. این تیغه ها دندانه های بزرگی دارند که به کار سرعت می بخشد. دسته این اره ها نیز از جنس پلاستیک است و طوری طراحی شده که از لغزش اره و خستگی دست جلوگیری می کند. طول تیغه اره های دستی معمولا بین 20 تا 40 سانتی متر می باشد.  

اره باغبانی صاف  

 اره باغبانی صاف را با نام اره نجاری نیز می شناسند و برای بریدن انواع چوب با ضخامت های مختلف از آن استفاده می کنند. دندانه های روی تیغه اره نجاری به شکل چپ و راست است و برای براده برداری چوب مناسب می باشد.  

اره باغبانی کمان 

 یکی دیگر از انواع اره باغبانی، اره باغبانی کمان است که بدنه آن مانند کمان است و دندانه های ریزی دارد. گام های این نوع اره کوچک تر است و شاخه ها را به شکل تمیزتر و بهتری برش می دهد. دندانه های این اره به هم نزدیک هستند و زاویه دارند به همین دلیل دقت و سرعت انجام کار را افزایش می دهند.  

اره باغبانی تلسکوپی 

اره های باغبانی که با نام تلسکوپی شناخته می شوند دارای دسته ای تلسکوپی شکل هستند که طول آن قابل تغییر است و می توانید با توجه به نیاز خود طول دسته را تنظیم کنید. این اره ها برای برش و هرس شاخه های بالایی که دسترسی به آن ها سخت است استفاده می شوند.  

اره باغبانی تاشو 

 اره های باغبانی تاشو دارای تیغه هایی با قابلیت باز و بسته شدن هستند به همین دلیل به راحتی می توانید این اره ها را جابجا کنید. ایمنی بالای این اره ها در نگهداری و حمل آن ها سبب شده است تا انتخاب مناسبی برای افرادی باشند که می خواهند در سفر از این اره استفاده کنند یا برای کار هرس درختان مختلف نیاز به رفت و آمد با اره دارند. یکی از بهترین های این مدل، اره باغبانی تاشو نووا می باشد.

اره دستی دو طرفه 

اره های باغبانی دو طرفه در دو انتهای خود دارای دسته هستند به این ترتیب دو نفر می توانند سر و ته اره را بگیرند و با هم شاخه های بزرگ و ضخیم را برش دهند. اره های دو لبه نیز نوع دیگری از اره های باغبانی هستند که دو تیغه موازی دارند که منحنی شکل هستند و سرعت برش را افزایش می دهند.  

اره سر شاخه زن 

اره های سرشاخه زن برای هرس نوک شاخه درختان استفاده می شود به همین دلیل دسته بلندی دارد که دسترسی به سر شاخه ها را راحت تر می کند. این اره ها انواع مختلف برقی، شارژی و بنزینی دارند که با توجه به حجم کار خود و اولویت هایی که دارید می توانید بهترین نوع را انتخاب کنید.  

اره باغبانی برقی 

 اره های باغبانی برقی دارای موتوری هستند که انرژی آن با برق تأمین می شود و بنابراین می توانید با سرعت بسیار بالایی برش شاخه ها و هرس درختان را انجام دهید. این اره ها نیز از قسمت تیغه و دسته تشکیل شده اند و با برندها و کیفیت های مختلفی در بازار موجودند.  

اره شارژی 

اره های شارژی نیز مانند اره های برقی هستند اما برای استفاده از آن ها نیازی به اتصال به برق نیست و از باتری استفاده می کنند. به همین دلیل کار با این اره ها در باغ و باغچه ها راحت تر است. اره های شارژی معمولا قدرت کمتری از اره های برقی و اره های بنزینی دارند به همین دلیل در کارهای سبک تر از آن ها استفاده می شود.  

اره بنزینی  

اره بنزینی نیز نوع دیگری از انواع اره باغبانی است که قدرت بسیار بالایی دارد و معمولا برای برش درخت های قطور مورد استفاده قرار می گیرد. این اره ها صدای زیادی در حین استفاده تولید می کنند و با برندهای مختلفی در بازار موجود هستند.

انواع اره باغبانی

راهنمای خرید اره باغبانی مناسب 

از آن جایی که اره های باغبانی مدل ها و انواع مختلفی دارند باید با ویژگی های هر یک از آن ها و کاربردی که دارند آشنا شوید تا بتوانید بهترین نوع را انتخاب کنید. برای مثال با توجه به نوع و حجم کار خود باید نوع مناسب اره را تهیه کنید. اره های دستی برای کارهای سبک تر و اره های موتوری برای کارهای سنگین تر و بیشتر استفاده می شوند. برای کار با اره در فضاهایی که امکان دسترسی به برق وجود ندارد، از اره های شارژی باید استفاده کنید که توجه به نوع و کیفیت باتری در انتخاب بهترین نوع آن ها اهمیت زیادی دارد.  

توجه به نوع تیغه اره نیز بسیار مهم است. تیغه اره باید تیز و محکم باشد و از جنس با کیفیتی مانند فولاد ضد زنگ ساخته شده باشد. تعداد و اندازه دندانه های روی تیغه نیز بسیار مهم است. تیغه های پر دندانه معمولا سرعت انجام کارها را افزایش می دهند به همین دلیل توصیه می شود اره های پر دندانه را خریداری کنید. اندازه دندانه های اره نیزمهم است. برای برش شاخه های بزرگ تر باید از اره هایی با دندانه های بزرگتر استفاده کنید. قابلیت تعویض تیغه اره نیز بسیار مهم است زیرا در زمان خراب شدن تیغه دیگر نیازی به تعویض اره نیست و فقط کافی است تا تیغه آن را تعویض کنید.  

نوع دسته اره نیز بسیار مهم است. باید از اره هایی استفاده کنید که  دسته آن ها به شکلی طراحی شده باشد که مانع خستگی دست شود. دسته هایی که نگه داشتن آن ها راحت است و مانع تعریق و لغزش دست می شوند سرعت و دقت را در کار افزایش می دهند. جنس دسته نیز اهمیت زیادی دارد. بهتر است اره هایی با جنس پلاستیکی که وزن سبک تری دارند را تهیه کنید.  

جمع بندی 

 انواع اره باغبانی در مدل های مختلفی در بازار موجود است و شما می توانید با توجه به نوع فعالیت و حجم آن از اره های دستی یا موتوری استفاده کنید. همچنین اره های باغبانی از نظر نوع و جنس تیغه، دندانه ها، دسته و غیره با هم فرق دارند و باید در هنگام خرید با در نظر داشتن اولویت های خود به این موارد هم توجه داشته باشید. اره های باغبانی با برندهای مختلفی در بازار عرضه شده اند و باید قبل از خرید در مورد کیفیت و معایب و مزایای هر یک خوبی تحقیق کنید.  

فروشگاه ابزار دستی، ارائه دهنده انواع ابزارآلات دستی در سراسر کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *