مقالات

کاربرد های ابزارآلات همه کاره 

انواع ابزارآلات همه کاره

انواع ابزار همه کاره با برندها و کیفیت های مختلفی در بازار موجود است. ابزار همه کاره یکی از کاربردی ترین ابزاری است که تمامی تعمیرکاران به آن نیاز دارند و استفاده های متعددی از آن می شود. با استفاده از ابزار همه کاره شارژی سرعت و کیفیت انجام کارها بسیار بیشتر می شود به همین دلیل این ابزار بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و به صورت گسترده در صنایع و پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.  

ابزارآلات همه کاره به چند دسته تقسیم میشوند؟ 

 ابزار آلات همه کاره در انواع مختلفی وجود دارد و باید با توجه به نیاز، کاربرد و اولویت های مورد نظر خود مناسب ترین نوع آن را تهیه کنید. انواع ابزار همه کاره را به سه دسته کلی ابزارهای چند کاره دستی، ابزارهای برقی یا شارژی دو یا سه کاره، ابزار چند کاره یا ابزار همه کاره تقسیم می کنند. 

ابزارهای چند کاره دستی در مدل های مختلفی وجود دارد و معمولا انواع چکش ها، آچارها، انبرها همچون انبردست همه کاره و پیچ گوشتی ها را در خود جای داده است.  ابزارهای برقی یا شارژی دو یا سه کاره شامل دو یا سه کاربرد مختلف در یک دستگاه هستند، مانند انواع دریل- پیچ گوشتی ها که به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. ابزار چند کاره یا ابزار همه کاره نیز در انواع شارژی و برقی وجود دارد و کاربردهای مختلفی را در یک دستگاه جا داده است.  

ابزار چند کاره چیست؟ 

 ابزار چند کاره ابزاری با کیفیت و کاربردی است که در صنایع و پروژه های مختلف از آن استفاده می شود. از این ابزار می توان برای برش، تراشیدن، سنباده زنی و غیره استفاده کرد و به این ترتیب نیاز به خرید چندین ابزار از بین رفته و تنها با یک ابزار می توانید تعمیرات مورد نیاز را انجام دهید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. انواع ابزار همه کاره برقی و شارژی با برندهای مختلفی در بازار موجود است که پیش از انتخاب و خرید بهتر است با معایب و مزایای آن ها آشنا شده و نظرات کاربران آن ها را بررسی کنید تا مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.  

این ابزار خصوصا در کارگاه های رنگ کاری و آهنگری می تواند باعث سرعت بخشیدن به کارها شود. همچنین از این ابزار برای کارهای ارتوپدی و برش گچ نیز استفاده می کنند.  

راهنمای انتخاب ابزار چند کاره 

 از آن جایی که انواع ابزار همه کاره با برندها و کیفیت های مختلفی در بازار موجود است برای اطمینان از کیفیت و طول عمر بالا حتما باید از برندهای مطرحی که سابقه درخشانی در این زمینه دارند، این ابزار را تهیه کنید. همچنین در هنگام خرید این دستگاه باید به ولتاژ، توان و جریان آن نیز توجه داشته باشید. اگر می خواهید از این ابزار در فعالیت های سنگین استفاده کنید باید ابزاری با قدرت بالاتر تهیه کنید و برای این منظور توجه داشته باشید که بالاتر بودن توان، ولتاژ و جریان دستگاه به معنای بیشتر بودن قدرت این ابزار است.  

همچنین این ابزار در دو نوع برقی و شارژی وجود دارد که باید توجه داشته باشید قدرت ابزار همه کاره شارژی نسبت به برقی کمتر است اما نوع شارژی این دستگاه برای استفاده از آن درمحیط هایی که دسترسی به برق وجود ندارد، در کارگاهای بزرگ و محیط های باز مناسب می باشد. موضوع مهمی که درهنگام انتخاب و خرید ابزار همه کاره شارژی باید به آن توجه داشته باشید کیفیت و نوع باتری آن است که در مدت زمان شارژ شدن و زمان نگه داشتن شارژ باتری تأثیر زیادی دارد.  

توجه به متعلقاتی که همراه با این ابزار عرضه می شود نیز اهمیت زیادی دارد. برخی از برندها در کنار این ابزار تیغه برش، کاردک صلب، پد سنباده و غیره را نیز در کیف مخصوص ابزار چند کاره قرار می دهند. توجه به OPM این دستگاه نیز مهم است که به معنای تعداد لرزش بر دقیقه است. OPM پایین و توان بالا نشان دهنده این موضوع است که این دستگاه می تواند وزن و فشار زیادی را تحمل کند.  

برای خرید مناسب ترین نوع باید با در نظر گرفتن اولویت های خود به داشتن چراغ ال ای دی، امکان تعویض متعلقات بدون آچار، داشتن دیمر تنظیم سرعت، دسته کمکی و غیره نیز توجه کنید. 

فروشگاه ابزار دستی، ارائه دهنده انواع ابزارآلات دستی در سراسر کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *